Jack Russel terrier

23.01.2023

Jack Russell Terrier – charakter, wygląd i historia rasy. 

Spis treści

Jack Russell Terrier może być dobrym psem dla osób, które mają dużo czasu i energii, aby poświęcić się wychowywaniu i ćwiczeniu swojego psa.

Wygląd Jack Russel Terrier

Jack Russell Terrier jest małym psem o wytrzymałej budowie ciała. Jego szczególne cechy to krótka, gęsta sierść, krótka szyja, szeroka głowa i wyraziste oczy. Psy te mają długość od 25 do 30 cm i ważą od 4 do 6 kg. Ich sierść jest biała lub biała z czarnymi lub brązowymi plamami. Jack Russell Terrier to znany pies o ogromnej energii i inteligencji. 

Historia rasy Jack Russell

Jack Russell Terrier to mała, energiczna i inteligentna rasa psów, która pochodzi z Anglii. Rasa ta ma długą i interesującą historię, która sięga XIX wieku. Jack Russell Terrier został stworzony przez angielskiego duchownego, Reveranda Johna Russella, w celu polowania na lisy i nornice. Używał on swoich psów do polowania na zwierzęta, które przeszkadzały w jego pracy. Psy te były znane z ich zdolności do wspinania się na drzewa i wykopywania nornic z ich nor. 

Jest to pies, który uwielbia się bawić i wykazywać aktywność. Jest to pies, który lubi wyzwania, dlatego ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednią ilość ćwiczeń i zabaw. Psy te są również bardzo przywiąząją się do swoich właścicieli i wykazują wielką lojalność. Jack Russell Terrier jest psem, który wymaga wiele uwagi i czasu. Jest to pies, który lubi być w centrum uwagi i potrzebuje dużo ćwiczeń i zabaw. Jest to pies który może sprawiać spore problemy, jeśli odpowiednio go niewychowamy. Dlatego ważne jest, aby właściciele Jack Russell Terriera byli wytrwali w treningach swoich psów. 

Przeczytaj też  Choroba Cushinga u psa, a olejek CBD.

Kto będzie najlepszym właścicielem rasy Jack Russel Terrier?

Najlepszym właścicielem rasy Jack Russell Terrier będzie osoba, która ma dużo czasu i energii, aby poświęcić się wychowywaniu i ćwiczeniu swojego psa. Jack Russell Terrier to pies, który uwielbia się bawić i wykazuje dużo aktywności. Dlatego ważne jest, aby właściciel miał dużo czasu i energii, aby zaspokoić potrzeby swojego psa. Do zabaw i treningów z psem przydadzą Ci się szarpaki czy kule węchule. Właściciel Jack Russell Terriera powinien również być wytrwały w treningach swojego psa, aby zapobiec niepożądanym zachowaniom.

Specjalne wymagania 

Istnieją pewne specjalne wymagania dla rasy Jack Russell Terrier. Przede wszystkim, Jack Russell Terrier wymaga dużo czasu  i nakładów energii od swojego właściciela. Potrzeba ruchu dla tego psa jest ogromna, potrafią biegać nieustannie przez nawet 3 godziny. Szczekliowość u Jack Russela jest dość wysoka, wynika z radości oraz z pobudzenia. Psy te są bardzo aktywne i wymagają dużo ćwiczeń i zabaw, aby utrzymać ich zdrowie i dobre samopoczucie. Ponadto, Jack Russell Terrier wymaga wytrwałości w wychowywaniu, aby zapobiec niepożądanym zachowaniom.

Sprawdź też nasz artykuł o tym jak być najlepszym psim rodzicem!